Pár slov z naší historie

O nás

Naše stáj se nachází v malé obci Nebovidy nedaleko Brna. Založena byla v roce 1990 panem Milanem Mojžíšem s kamarádkami Ing. Ivou Schützovou a Marcelou Bojadzisovou  s kapacitou 2 boxy. Stáj sloužila pouze jako rodinná stáj. 

V roce 1995 bylo přistavěno 6 anglických venkovních boxů, kompletně se změnilo i zaměření stáje na stáj komerční. Ve stejné době byl přijat první zaměstnanec a ošetřovatel koní pan Radomír Kudláček, který u nás působil až do roku 2012.

V této době stáj prošla mnoho změnami, jako bylo vybudování chatky, která slouží k pronájmu nebo k příležitostnému ubytování, dále vybudování seníku, sedlárky, přikoupení pozemku na vybudování výběhu a nové příjezdové cesty, která koně odděluje od rodinného domu + další přístavba 3 anglických boxů. 


Stáj v letech 1995 – 2005 pronajímala část vlastních koní do nájmů zákazníkům, aktivně se věnovala vyjížďkám, začala se účastnit akcí jako jsou hubertovy jízdy a sama vlastní pořádala. Díky p. Kudláčkovi, který měl vždy blízko k dostihovému sportu, se naše stáj začala přátelit s jinými dostihovými stájemi jako je: dostihová stáj Valory-Dešná, stáj Filip-Kovalovice, stáj kaše- Troubsko.


V letech 2006 – 2009 se naše klisny Marie Anna a Cosmic lady pravidelně účastnily na dostizích( Brno-Dvorská a Valory-Dešná), kde se vždy umístily v prvních 3 místech. 

Od roku 2012, kdy odešel p. Kudláček do důchodu a naši stáj už navštěvuje pouze nepravidelně, byla přijatá nová ošetřovatelka paní Zuzana Hušková. Ta se od dětství díky svému otci, který celý život pracoval u koní, věnovala též dostihovému sportu, když na nějakou dobu společně s manželem Václavem žila a pracovala jako pracovní jezdkyně a ošetřovatelka u dostihových koní v anglii.


Od roku 2015


Našim mottem je: „ jen to nejlepší pro koně “ 

Proto majitel stáje pan Milan Mojžíš velmi lpí a na kvalitě krmení a dohlíží na ni. Nakupuje jen kvalitní luční seno, již několik let od pana Hromka. 

O naše koně od roku 1995 pečuje MVDr. Petr Přikryl (  http://www.klinikahm.cz/stranka/mvdr-petr-prikryl ) ,  anebo jeho tým lékařů.

O naše koně se také od roku 1995 stará uznávaný kovář pan Petr Přibyl


V případě potřeby naše koně přepravuje odborník a záchranář 
pan Pavel Čechovský (http://www.prepravakoni.cz/ ) .

Lékaře, kováře, přepravce, dodavatelé krmení a ošetřovatele neměníme. Vybíráme jen to nejlepší pro vás a především pro vašeho koně.

HISTORY

Here is a brief history how we have become the number one thoroughbred center of the world. The equine sector began to flourish in the 1950s because of profitable winter breeding season weather.

Náš Tým

DEVELOPING AND IMPROVING THE BREED

Preserving the purity of the breed

Co se dá u nás dělat

Here is a brief history how we have become the number one thoroughbred center of the world. The equine sector began to flourish in the 1950s because of profitable winter breeding season weather.

Discover the traditions of thoroughbred horse breeding, raising and training. The equestrian industry has the biggest economic impact on the local community. Our horses have won major races.

Our facility offers a variety of outdoor activities of all kinds, from foot races to dog shows and charity events.
With 420 lush acres, the show grounds welcome the riders of all levels.

There are over 40 horses and ponies to choose from. Many riders come specially from all over the country to buy thoroughbred sport horses for pleasure riding.

Our riding school offers high quality tuition in safe and fun learning experience. Our instructors will teach anyone from beginners to advanced.

We are proud to partner with some horse associations. They strive to remain with us for years. Visit our partners today to learn more.